Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Bitcoin: Peníze budoucnosti

přidat komentář zpět na článek

Mohyla

...

Za sebe rikam paráda a autorům děkuji. Ackoli jsem měl tu čest vidět přednášku Dominika o Bitcoinu na LAMI, tak knížka je super už jen proto, že v ní člověk kdykoli zalistuje.

A mám asi jen jednu připomínku, a to o jinak velmi napomocnych vysvetlivkach ke konkrétním termínům. Bohužel mi přišlo, že až příliš hesel jsem potkal mnohem dříve než byly jejich vysvětlivky. To by bylo v pohodě, kdyby existoval nějaký seznam oněch vysvětlivek s tím, na které stránce ji najít. Nepříjemné, ale celkový dojem vítězí :-)

Omlouvám se za chybějíci interpunkci, čínský mobil.

HynekRk

Snad se Bitocion nebo něco podobného ujme

Snad se Bitocion nebo něco podobného ujme a bude konec s takovýmito:

http://finmag.penize.cz/ekonomika/310854-richard-thaler-zruste-hotovost

Jsem určitě pro, abychom se vydali vstříc bezhotovostní ekonomice. Já sám už vlastně takřka vůbec hotovost nepoužívám. Na všechno mám platební kartu a nemusím tahat drobáky po kapsách. Lidé však na bezhotovostní ekonomiku hledí podezřívavě, ptají se, co bude s jejich soukromím. Myslím ale, že pokud neporušují zákon, nemusí se ničeho obávat. Takže ano, skoncoval bych s hotovostí. Nebo alespoň se vší hotovostí s výjimkou nominálně nejmenších bankovek. Tak by byl každý donucen vstoupit do oficiální, deklarované ekonomiky. Umožnilo by to snížit daně, protože daně by najednou platili všichni, ne jenom ti, kteří už dnes zákony dodržují. Vybralo by se víc a daně by mohly být nižší.
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed