Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Brexit a Lügenpresse

přidat komentář zpět na článek

ON

Strhující styl

Díky za info z jiného úhlu pohledu...

Miloslav Dědek

Jaká bude budoucnost?

Prezident USA často zdůrazňuje, že cílem jeho zahraniční politiky "...je svět, kde Amerika zaujímá vůdčí postavení a zůstává toutéž nepostradatelnou zemí, jakou byla v minulém století" ...Před rokem dokonce Obama prohlásil, že USA mají právo „dát nůž na krk“ celému světu. Spojené státy se před ničím nezastaví a pro své světové panování jsou ochotny jít i do války s Ruskem. Prosazovat své zájmy silou je odsouzeníhodné. Budoucnost lidstva by mněla být postavena na úplně jiných základech.
USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit.
V současném uspořádání světa pořád platí: peníze=bohatství=moc. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi mnoho bohatých velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války, tj. maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Zdroje planety jsou téměř vyčerpané a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice. Jednu možnou cestu pozitivní změny současného stavu světa popisuje článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Jan Altman

Re: Jaká bude budoucnost?

Uživatel Miloslav Dědek napsal:

USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války.

To souhlasím, jen bych upozornil, na 2 věci:

1) Svět nikdy nebude zcela bezpečný a i kdyby na celém světě nastal spontánní řád, zbrojovky budou mít nějaký odbyt (už proto, že by třeba pojišťovny dávaly bonus těm lidem, kteří jsou schopni sebe a svůj majetek chránit sami)

2) Amerika je sice asi největším vývozcem zbraní, ale asi není na jejich vývozu tak závislá, jako Rusko, které kromě ropy, plynu a právě zbraní není schopné vyvézt nic jiného. Nebo už jste viděl na světovém trhu nějaký ruský počítač, tablet, automobil, lék, biotechnologii, nanotechnologii, ...?

Vostál Petr

ZMĚNA ZMĚNY

Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit.
..................................................................................................

To je neustále dokola se opakující lež, který věří kde kdo,
nebot kde komu se jeví, že je nejvyšší čas
a že je třeba něco změnit...

Žádný nejvyšší čas není,
a pokud jde o nějakou změnu,
tak přínosnou změnou by bylo kdybychom přestali neustále blbnout s potřebou nějaké změny...

To by byla změna k nezaplacení, prozatím kde kdo chce neustále něco měnit...
Svět je takový proto, protože neustále máme potřebu něco měnit,
a doposud žádná snaha o změnu světa nikterak svět nezměnila...

Vaše potřeba něco měnit je tím, co neumožnuje aby došlo ke změně...

Vostál Petr

...

1) Svět nikdy nebude zcela bezpečný a i kdyby na celém světě nastal spontánní řád, zbrojovky budou mít nějaký odbyt (už proto, že by třeba pojišťovny dávaly bonus těm lidem, kteří jsou schopni sebe a svůj majetek chránit sami)
.........................................................................................................................

Kdybych měl posuzovat svět např. dle zpráv TV Nova,
tak bych řekl, že Země je zřejmě nejnebezpečnější planetou v galaxii,

ba že i jediné světýlko na konci tunelu jenž představují vlády se nám často ztrácí v mlze korupčních skandálů apd.

Co se pak týká spontáního řádu, nemyslím si, že by v něm mohly nějako prosperovat pojištovny natož aby zde prosperovaly zbrojovky,
spontání řád totiž probíhá bez představ o budoucnosti,
prostě probíhá v přítomnosti

zatímco pojištovny jsou zaměřeny na obavy z budoucnosti,
což samozřejmě platí i o těch zbraních...
tudíž zde není strach že by nás mělo potkat něco nepříjemného...

Svět je totiž mnohem rozmanitější,
nežli je společnost bílého heterosxuálního muže který s oblibou plánuje
a nedokáže si představit život bez obav z budoucnosti...
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed