Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Jak jsme bojovali proti hospodářskému cyklu, aneb naše cesta do otroctví

přidat komentář zpět na článek

O´ Pruz

Uf

Tento článek je mimořádně nezdařilý.

Už jen strejcovkej začátek smuchlající řadu nesourodých pojmů naznačuje, že závěry budou opravdu, ale opravdu, zavádějící.

Citace z článku.
Obvykle dochází k růstu inflace, což přispívá k zamlžení signálů na trhu. Investoři získávají „falešné informace“, množí se špatné investice.

Tady může pomoct jen pár výchovných morálních pohlavků.

mp

výborný článok

Članok pravdivo , logicky a názorne popisuje suvislosti medzi ekonomickymi princípmi, medzi princípmi ludskeho konania a politickym fungovaním spoločnosti. Výborne.
Keby si toto prečítala väčšina voličov, možno by sa vývoj spoločnosti trošičku zlepšil.

mp

???

"Už jen strejcovkej začátek smuchlající řadu nesourodých pojmů"
Ktore pojmy su nesurodé ? Ludské skusenosti, ludske konanie a ekonomické dôsledky su nesurodé ?

kri

takze stat intervenoval?

ano, ale cca 90% vsetkych intervencii malo DEregulacny liberalizujuci charakter. a toto, tento fakt uz nehra do karat prakticky nikomu na mises.cz

vsak pre priklady netreba chodit daleko. cesko a slovensko preslo tiez za 21 rokov od padu opony vlnou mnohych intervencii zo strany "statu", ale vacsina bola liberalizujuceho charakteru, znizovania dani, (istej skupine obcanov), podpore podnikania, teda strany ponuky...

Lukáš Kubec

Deregulace?

Před tím, než prohlásíte, že volný trh selhal, musíte předpokládat, že existuje. Mnoho lidí říká, že tato krize, ve které se nacházíme představuje selhání kapitalismu či deregulace. Krize vznikla v USA. V USA - ve Washingtone je cosi, čemu se říká "federální registr", je to seznam regulací v jejich ekonomice. Mezi lety 1977 a 1980 za prezidenta Cartera, průměrný počet nových stran Federalního registru byl 72 844. Za Reagana to kleslo na 54 000. Za prvního Bushe vzrostl na 59 000. Za Clintona to vzrostlo na 71 000. Za druhého Bushe to bylo (a je) rekordních 75 000. Počet zaměstnanců vládních regulačních úřadů vzrostlo z 146 tisíc (1980) na 238 tisíc v roce 2007. To je růst o 63 %. Výdaje na regulaci bankovního a finančního sektoru mezi lety 1980 a 2007 se téměř strojnásobili - vzrostli z 725 milionů dollarů na 2.07 miliardy. Jaká deregulace?

denis mandok

fakt nic moc...

souhlasím, že to není moc povedené... je to až tak moc obecné, že to nic neříká podle mě...

kri

Lukáš, áno deregulácie

http://www.wallstreetwatch.org/reports/sold_out.pdf

cmar

bankrot?

"...Kdysi jsem slyšel od jednoho známého amerického investora (nevzpomenu si na jméno), že ten americký obchodník, který ani jednou nezbankrotoval, není správný a dobrý obchodník...."

Nemohu souhlasit. Možnost zbavit se dosavadních dluhů formou bankrotu a poté vesele pokračovat v podnikání "od nuly" je zákonnou formou okradení smluvních partnerů. Něco podobného odporuje tradičním právním principům (smlouvy mají být plněny). Privilegium založené zákonem. Měkké bankrotové zákony mění přístup lidí k riziku. Vytváří situaci morálního hazardu.

Central Scrutinzer

Plagiátor?

Citovat a opisovat cizí práci (ať je to "okrášleno" vašimi hrubkami nebo není),
je mezi slušnými lidmi (i podle zákona) plagátorství, tedy krádež.
Kdy začnete dávat kredit autorům které opisujete?
Opravdu si pane L.K. myslíte, že vám to někdo žere, nebo si z nás jen děláte kozy?
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed