Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Kam neemigrovat - Francie

přidat komentář zpět na článek

Tomáš Macháček

Další třešinka na dortu

http://www.ibtimes.com/france-likely-pass-anti-amazon-law-aimed-helping-traditional-bookstores-compete-1535046

Tomáš Macháček

Jinak jsem zvědavý jak dlouho to potrvá než to ve Francii zase rupne.

Absolutistická vláda Francouzům tak dlouho dělala na hlavu tím svým merkantilismem až o tu svou vlastní hlavu přišla (na gilotině).
Jinak zbytek Evropy na tom není většinou o moc lépe. I Evropané z jiných zemí odchází houfně za prací pryč, často do bývalých kolonií.

http://www.cnbc.com/id/49642514

Evropa je už v takovým srabu, že i Východní Timor se jeví přitažlivě...
Samozřejmě, Francie je v mnohém průkopnickou zemí. Mladí odtamtud houfně utíkali už v devadesátých letech (Kanada, USA nebo UK), protože často nemohli sehnat zaměstnání v oboru. Jednak kvůli nemožné pracovní legislativě, která neskutečně prodražuje propouštění a tudíž si každý zaměstnavatel musí pětkrát rozmyslet, jestli OPRAVDU potřebuje dalšího pracovníka. Nebo, když už se tedy rozhoupal, parta odborářských páprdů rozhodla, že žádní další pracovníci nebudou, protože by to "podkopávalo odborářskou solidaritu" (ne, to není vtip). A emigrovat kvůli daním do BELGIE nebo BRITÁNIE, které mají k daňovému ráji jen o kousínek bliž než Severní Korea, tak to už musí být vážně k nesnesení. A samozřejmě ani zdaleka neemigruje jen to slavné 1%. To jsou statisíce lidí dojíždějících za prací do Švýcarska nebo Lucemburska a stěhující se do Británie, Belgie či Švýcarska. S takovou v té zemi zůstanou jen úředníci a management státních a polostátních korporací, kteří byli s politiky vždy zadobře.

MarekJaklovský

Poslední rok ve Francii byl velký šum,

když se uklidnil ten šum, objevil se Blum.
Začal bušit do stolu svou zaťatou pěstí,
jenom v lidovém nebi je naše štěstí.

Některým Francouzům tohle nebe nehoví,
chtěli by, aby šli též do fronty lidový.

http://youtu.be/-eaf1CkZvR0

Dobrý Den

a ještě

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2387-francie-ma-prvniho-odsouzeneho-do-vezeni-za-noseni-symbolu-rodiny-na-obleceni

Peter

dalsia absurdnost

French pub fined €9,000 after customers returned empties to bar - because it´s ´undeclared labour´ http://www.independent.co.uk/news/business/news/french-pub-fined-9000-after-customers-returned-empties-to-bar-because-its-undeclared-labour-9018432.html

Martin

Kam neemigrovat - Francie

No, pokud se člověk s touto diagnózou ( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=634924049898117&set=pb.128755797181614.-2207520000.1389436085.&type=3&theater ) podívá na země jako UK, Francie či USA, tak si musí přiznat, že ČR je stále ještě oázou svobody...

Tibor Mach

Kina v Paříži

Máme jedny rodinné známé z Paříže, co občas (cca tak jednou za 5 let) přijedou na návštěvu. Naposledy povídali o tom, že se nemůžou shodnout se starostou své čtvrti, protože prý podle nich špatně vede místní kino...jednak jsem nevěděl, že ve Francii stát provozuje kina (na druhou stranu, u nás provozuje pivovar, ale naštěstí jenom jeden), ale jinak je to krásná ukázka toho, jaké problémy automaticky vyvstvávají, pokud se něco organizuje na politickém trhu místo toho normálního. Platit na kino musí všichni, takže v zásadě všichni mají do toho po právu co říct, ale rozhodnutí musí být jen jedno. Situace, kde by byli všichni spokojení jednoduše nastat nemůže (i kdyby byl starosta svatý a snažil se všem vyhovět co to jen jde).

HynekRk

Francie je země k pohledání

Francie je země k pohledání. Ale alespoň může sloužit jako pokusná laboratoř, když jsou o krok dva vpředu před ostatními zeměmi:)

Tibor Mach

Re: Francie je země k pohledání

Uživatel HynekRk napsal:

Francie je země k pohledání. Ale alespoň může sloužit jako pokusná laboratoř, když jsou o krok dva vpředu před ostatními zeměmi:)

Já myslím, že těch pokusů už bylo ve 20. století dost :)

Jan Altman

Fanda

Já jim fandim.
Kluci, neneche se odradit a pokračujte s ještě větším úsilím!

Kohi

Re: Fanda

Uživatel Jan Altman napsal:

Já jim fandim.
Kluci, neneche se odradit a pokračujte s ještě větším úsilím!


souhlas, nekdo musi bejt ten prukopnik cesticek "kudy ne", jen aby jim lidi nakonec neuverili, ze chudoba je pro ne to nejlepsi ...

Tomáš Macháček

Tak "milionářskou daň" pro velký úspěch odpískají

http://byznys.ihned.cz/c1-63360560-nejbohatsi-francouzi-se-raduji-hollandeova-milionarska-superdan-konci
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed