Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Nespoléhejme na stát, pěstujme paralelní společnost

přidat komentář zpět na článek

v6ak

Očkování

K očkování bych řekl asi tolik: Pokud nejste v prioritní skupině, můžete čekat klidně roky. Spíše bych doporučil se podívat, kde v zahraničí budou očkovat turisty…

Eduard Horák

Re: Očkování

Ano, buď si zajet do zahraničí, nebo někoho podplatit, nebo se poohlídnout na Dark webu. Nemám nic proti žádné z těchto variant.

v6ak

Re: Očkování

Zahraničí – IMHO nejlepší možnost, pokud není problém na nějaký čas vypadnout. Ale může to být třeba i na 5 nebo 6 týdnů, pokud začnete dvoutýdenní karanténou… Pro lidi, kteří nemohou pracovat odkudkoliv, to není až taková sranda.

Podplatit – vidím riziko v případě problémů, a navíc problémy podobné jako u drog – dealeři se snaží být anonymní, nemohou budovat reputaci, a tomu odpovídá chování. V neposlední řadě je tu morální aspekt. Centrálně nakoupené vakcíny jsou takový socialistický koláč, který můžeme jinak rozdělit, ale podplácením jej nezvětšíte, protože tu nefunguje tržní zpětná vazba…

Darkweb – tady si to nedovedu moc prakticky představit, zvlášť ne u vakcín náročných na skladování. Ale celkově se mi představa, že bych si aplikoval vakcínu bez dozoru lékaře, nezamlouvá.

laundromat

Laundromat

Díky za inspiraci, už jsem začal - praní prádla v praze pouze za Monero a BTC LN :) https://pavoltravnik.github.io/laundromat/

Eduard Horák

Re: Očkování

Podplatit - tím myslím třeba svého obvoďáka, nebo někoho přímo u zdroje. Nemyslím si, že je v tom takový pořádek, že to nějak nejde.
Dark web - Představuju si to tak, že bych sehnal pouze očkovací látku. No a pak by se dal zase podplatit nějaký felčar nebo sestřička kvůli vakcinaci. Taky by asi člověk potom potřeboval potvrzení, že byl očkován. No a na to je právě ta paralelní a "šedá" ekonomika vynikající.

Eduard Horák

Re: Laundromat

Boží! To je přesně ono! Uvidíte, nebudete litovat. Blahopřeji k rozhodnutí a odvaze. Přeji hodně zdaru, inspirovaných a spokojených zákazníků.

SPA

Očkovanie

Ešte sa objavuje možnosť dobrovoľného očkovania EMA neschválenou vakcínou. Preto ma s*ri*, že je Sputnik už v schvaľovaní.
Ja bez schválenia prežijem (alebo aj nie, ale to je so všetkými vakcínami).
Btw: konečne si začíname uvedomovať, akú slobodu nám poskytuje technológia./?

Eduard Horák

Re: Očkovanie

Souhlasím!
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed