Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Představuje vlastnictví médií vrcholným politikem nebezpečí pro kvalitu demokracie?

přidat komentář zpět na článek

Szaszián

No true Scotsman

Slovo demokracie se v dnešní době stalo modlou, které přisoudíme všechny dobré vlastnosti, které máme na současném systému rádi (…) Když slyšíme, že politici dělají nedemokratická rozhodnutí, často je tím myšleno, že politici ve svých funkcích rozhodli o jakémkoliv omezení svobody, přitom proces, jakým o něm rozhodli, je zcela demokratický.

- Teď mě napadlo, že to, jak se v běžné řeči používá výraz "nedemokratický", je vlastně No true Scotsman.
Tak aspoň že to není nic nového.
https://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman

Ancap

demokracie nenííí

Ale Terezo, cožpak nevíš, že žádná demokracie není?:D

Aspoň já čtu 4x denně v různých článcích a na různých webech a v různých diskuzních fórech a dokonce i osobně:

"Demokracie není! Už žijeme jen v nějaké pseudodemokracii!"

"Skutečná demokracie je už dávno mrtvá."

"Se Zemanem a Babišem už tu demokracie není!"

"Současný systém nemá s demokracii nic společného! To je bordel, co se tu děje!"

atd atd. :D

louis

ale demokracie je bordel

kde se sváří jednotlivé představy lidí anebo zájmových skupin. I Themistoklés byl pěkná ku.va a nadělal z veřejných prostředků na záchraně Athén docela fajn jměníčko. Jenže nám chybí ostrakony, v tomhle naše demokracie vázne. Nemáme možnost jako dav vystrnadit vůdce, který se nám zprotivil, tak daleko, jak jen jde. A je obrovské nepochopení jak vlastně svět funguje, že je to vlastně chaos, a nikdo to lidem neříká. Furt mají za to, že ordnung must sein, i kdyby to mělo stát sousedy život a majetek. To je cesta k autoritářské vládě. etc.

Choakinek Podruhé

Absence zmínky o bankovním systému

V principu je to dobrý článek, ale obsahuje stále dokola se opakující vážnou chybu velkého množství článků od libertariánů, že neobsahuje jediné slovo o bankovním systému a tedy v něm chybí zmínka o souvislosti bankovního systému s politickým uspořádáním a směřováním.

Jsem zcela přesvědčen o tom, že než demokracie jako taková, tak právě současný bankovní systém nás posouvá stále blíže k totalitě, protože odsouvá nutnost splatit dluhy do budoucna, čímž zakrývá, že současný společenský systém již dávno zbankrotoval.

Tedy nebýt současného bankovního systému, lidé by již dávno dle demokratických principů rozdali karty zcela odlišně od současného stavu, protože by ani neměli jinou možnost (pokud by nechtěli žít v totální bídě zbankrotovaného systému, která by ovšem nabídla jen zlomek současné životní úrovně).
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed