07. září 2015 07:33:42 | reagovat
Joe Doe
...
..„V analogické situaci jsou občané vůči státu, který jim drží nůž na krku a je zjevné, že ať voleb půjdou, nebo nepůjdou, bude zle, ale snad třeba bude méně zle v závislosti na tom, koho zvolí.“..
Zcela špatná argumentace. Nikdo Vám přímo nůž na krku nedrží. Ještě jinak, pouze z pohledu ekonoma, zeptám se Vás přímo: Jak moc volba/či nevolba (v okovech státní „moci“) přímo ovlivní Váš žebříček hodnot?
Ať se voleb zúčastníte a zvolíte KSČ, nebo neparlamentní stranu, dokonce i když nebudete volit vůbec. Hrozí Vám od státu stejné nebezpečí jako by jste reálně volil. Případ, že se dostanete Vy sám do parlamentu nebo získáte přímo některé z rozdělovaných privilegií nebo imunit neuvažujme.
..„Nespočetněkrát jsem již slyšel argument, že účastí ve volbách daný systém prý legitimizuji; ostře jej však odmítám, protože odporuje tomu obecnému principu, který jsem popsal výše.“..
Tento argument jste nicméně nedokázal vyvrátit. Proto ho musím považovat za správný. Nejen svoji účastí z právního hlediska platné legislativy daného státu svým činem LAGALIZUJETE reálnou moc politiků (zákonů, policistů, armády atd. přímo nad Vámi), ale nepřímo i nad ostatními. Jistě dle práva silnějšího někteří z nich by jej i tak získali, pokud by chtěli, ale to nijak nemění situaci. Museli-by hrát o to méně falešné divadlo s daleko většími ekonomickými náklady a o tom to všechno je. V hlavách většiny lidí co k volbám chodí jde (dle mého názoru) pouze o ideologii. Oni svobodu nechtějí, protože ani nevědí co to slovo znamená..
Žádná práva získaná násilnou cestou nelze z pohledu libertariána označit za legitimní převod práv, ale o tom se nebavíme. Bavíme se o tom na čem je současný systém založen a jak funguje. Proto, výše popsané je realitou.
PS: Jen tak mezi námi, podle mě daleko větší potenciální dopad na realitu může mít šíření myšlenek liberalismu (ideologie) než je nějaká účast (jeden odevzdaný hlas) u voleb.