03. září 2012 00:24:17 | reagovat
ivansml
nahoda
na volném trhu platí, že čím více potřeb (nebo čím žádanější potřeby) někdo uspokojí, tím větší materiální bohatství (plat, zisk) získá. [...] Chudoba je neschopnost či neochota uspokojovat potřeby ostatních."
Tak to jedine v nejakom imaginarnom svete. V realite zavisi bohatstvo takisto aj od zaciatocnych podmienok (=bohatstva rodicov) a prvku nahody. Alebo ked stretnete invalida ktory koli nahodnemu urazu nemoze pracovat, poviete mu "sorry bracho, ale tvoja chudoba je vysledkom nizkej produktivity a/alebo lenivosti, pomoz si sam"? Seriously?
Carabini píše, že z lidí, kteří byli mezi nejchudšími dvaceti procenty v roce 1977, jich po patnácti letech zůstalo v té samé skupině pouze pět procent.95% je troska moc, bolo by zaujimave pozriet sa na tu povodnu studiu. V kazdom pripade, prijmova nerovnost je negativne korelovana s vertikalnou mobilitou [1], a USA vychadzaju z medzinarodnych porovnani v oboch ukazateloch dost nelichotivo.
Walter Block ve své knize Obhajoba neobhajitelného přichází také s darwinovským argumentem proti pvazne, řispívání na charitu.
Tak tieto eugenisticke blaboly snad nema ani zmysel komentovat. Pan Block by sa v nacistickom Nemecku musel citit vyborne.
[1] http://www.americanprogress.org/wp-content/uploads/events/2012/01/pdf/krueger.pdf , grafy 7-8