Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Míra nesvobody

přidat komentář zpět na článek

Vladislav Veselý

EU nebo Rusko

Myslím si, že současná falešná dichotomie EU nebo Rusko je velmi nebezpečná. Je to jako za komunistů před rokem 1989, buď jste s námi nebo proti nám. Kdo je proti další unifikaci EU, proti dalším nesmyslným směrnicím, regulacím atd... nahrává Putinovi a musí být umlčen, odstraněn, potrestán...a do budoucna čekám spíše zhoršování situace, z důvodu dalšího tlaku na EU unifikaci a potřebě umlčet oponenty.
EU (tj. hlavně Německo a Francie) si snaží postupným rozrůstáním počtem zemí a rozsahem své činnosti monopolizovat v Evropě nárok na pravdu a kolem jejích hranic už nejsou dobří sousedé a přátelé, ale maximálně neutrální partneři či spíše nepřátelé (Rusko, Turecko, UK, USA, Afrika, daňové ráje...). Ne náhodou chce se odpoutávat od NATO a zakládat vlastní armádu.
Monopolizací dostává (úmyslně?!) jednotlivé země ať už v EU (např. brexit, řešení řeckého dluhu, Polsko,..) nebo na svých hranicích (např. Ukrajina, Turecko...) do velmi složitých situací, kdy se musí složitě rozhodovat buď x anebo, nic mezi.
Naše ekonomická provázanost s EU je velmi velká a případné vystoupení z EU by bylo nejspíše dost bolestivé a úplná nezávislost na EU a jejích směrnicí z hlediska dalšího vzájemného obchodování asi dost iluzorní. O to je potřebnější detailní diskuse, co by to reálně znamenalo a jaké by mohlo být další vzájemné uspořádání, zda bychom bez implementování EU směrnic mohli například do EU i nadále vyvážet apod. Vystoupení z EU (viz brexit) je asi mnohem větší problém než bylo rozdělení Československa, protože EU nemůže dopustit, aby se zemím mimo EU dařilo lépe než v EU.

SPA

Re: EU nebo Rusko

Trhanie pokazeného zubu tiež bolí.
A čo sa týka rozdelenia Československa - naozaj na tom niekto tratil? Mne osobne sa nezdá.

Vladislav Veselý

Re: EU nebo Rusko

Klasický příklad současné vyhrocené diskuse (už jen návrh referenda je vlastizrada). Právě kvůli těmto politikům a přisátým lobbistům je potřeba mít dobře připravené argumenty k diskusi.

Chceme referendum o vystoupení z Evropské unie. Mělo by proběhnout, nebo by nemělo proběhnout? Politické hnutí „Referendum o Evropské unii“.
Já si myslím, že už ten, kdo něco takového navrhuje, se dopouští vlastizrady. Je bytostným prvořadým národním zájmem českých občanů patřit do Evropské unie, být u společného evropského stolu. Kdokoliv navrhuje nebo snaží se o něco jiného, dělá maximálně radost Kremlu, a pokud něco takového uděláme, naši vnuci nás proklejí.
https://www.mesec.cz/clanky/miroslav-kalousek-navrhovat-vystoupit-z-eu-je-totez-co-vlastizrada/
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed