Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Otevřený dopis ČNB: Komu jste dali vydělat?

přidat komentář zpět na článek

Tomáš Fiala

Nechápu

Proč by měla ČNB postupovat podle Ústavy a zákonů? Proč by neměla cílovat inflaci? Proč by neměla papírové nic distribuovat především k fiat "feťákům", kteří si tuto drogu šlehají naveliko, ať už jsou to účastníci pochybných byznys-kafemlejnků nebo různí etatističtí pomatenci? Jak může ČNB jednat v souladu se zásadou otevřeného tržního hospodářství, když sama její existence je s ním v příkrém rozporu? Je vůbec autor tak naivní, aby si úplně nejvíc doopravdy myslel (včera dávali Forest Gumpa :-) ), že to, co je napsáno v Ústavě a zákonech, je skutečný důvod existence ČNB (a jejího provozovatele státu)???

Mě se zdá, že mezi libertariány nebo s nimi sympatizujících, je určitá skupina lidí, která si z mně nepochopitelných důvodů libuje ve statu quo a cokoli, co by mohlo tento stav narušit a posunout směrem ke konci, jim jaksi vadí. Není mi vůbec jasné, proč by mělo libertariánovi vadit, že nějaký stát jakýmkoli způsobem a z jakékoli strany ku...ví mezinárodní měnový fiat systém. Já naopak každé dloubnutí do něj oslavuju. A to i dloubnutí od takového mravenečka, jakým pidiměna Kč je. Osobně bych ČNB poslal velkou gratulaci a poděkování za to, že ten český "hajzl"papír je opět o něco opoužívanější.

PS:
Nezkoušejte někdo regovat stylem, že takové počínání centrálních bank poškozuje "všeholid". Jednak je mi to jedno a jednak odstranění/odumření státu nikdy nebude nějaká "letní párty" bez okamžitých negativních dopadů na životy lidí. Já radši budu žít s nadějí, že fašistán skončí, než s vidinou, že fašisti vyslyší rady libertariánů a existenci toho fašistátnu budou co nejvíc protahovat. Např. "správným" počínáním centrálních bank. A i kdybych se neměl konce dožít, tak raději budu umírat s vědomím, že fašistán je poškozen a poškozován, co to jen jde, než s vědomím, že další a další a další... generace budou žít pod knutou států a jejich (na rady kolaborujících libertariánů!!!) "řádně" fungujících centrálních bank.

Když na to tak koukám, klidně jsem to mohl zestručnit asi takhle:
Tenhle otevřený dopis ČNB je stejně bezvýznamná a směšná pitomost, jako kdysi otevřený dopis Havla Husákovi.

libertarian

Re: Nechápu . A ja chápem.

Pochopiť autora možno z dvoch uhľov pohľadu :
- NIE JE to libertarian. Nechce štát zniči, ale iba "zlepšiť"

- JE to libertarian, ale -
Vie, že zničenie štátu je nereálne, a chce ešte dožiť v slušnejších podmienkach.

Súčasný vývoj v Europe aj USA ide presne PROTI libertarianskym princípom. Nielen reálny vývoj, ale hlavne reálne MYSLENIE väčšiny ovčanov. Súčasní euro-američania sú etatistickejší a socialistickejší, ako ľudia v bývalom RVHP. Takže ......

No.... podľa tohto určite nie je libertarian :
"Vážený pane guvernére Rusnoku, milí členové bankovní rady,"
Tam som prestal jeho slová čítať.

catmouse

Souhlas s komentáři

Souhlasím co je v prvních 2 komentářích (bohužel) a jen dodám autorovi - co si asi myslíte, že Vám tak asi odpoví, pokud vůbec odpoví? Myslím, že se to vyřeší pár větami, možná ale i jednou jedinou větou:-).
Síla nebezpečí ohrožení establishmentu ze strany libertariánů je tak na úrovni 0,01% čili nula nula prd.
Kdosi uvedl, že stát je odporná zločinecká organizace (schopná neuvěřitelných důmyslných proměn při zachování stále stejné podstaty). Posuď si každý sám, zda to tak je či ne.

Jan Mikula

Proč píšu otevřené dopisy

Důvod proč píšu otevřené dopisy ČNB je jednoduchý, snažím se hledat nejrůznější cesty, jak ukázat lidem, že stát je příšerná organizace, která ničí naše svobodu, spravedlnost a prosperitu.

Ne každý člověk čte nebo je ochoten číst Mises.cz a tohle je jen snaha oslovit zas jinou část lidí. Jestli bude úspěšná nebo ne nevím, ale prostě to zkouším. To je celé.

libertarian

Re: Proč píšu otevřené dopisy

" stát je příšerná organizace, která ničí naše svobodu, spravedlnost a prosperitu."

Ano. A štát sa ani trochu netvári, že je vôbec ochotný reagovať, odpovedať.
Štat vie, že pre udržania moci mu postačuje 51% -ná podpora voličov. Pre štát je 1 občan = 0 . NULA.

Nevidím zmysel v diskusii s příšernou organizaciou, která ničí našu svobodu. Diskutovať ma (???) zmysel s tými ovčanmi, ktorí dávajú štátu legalitu. A ktorí by mohli štát odkopnúť. Keby chceli.

Tomáš Fiala

Re: Proč píšu otevřené dopisy

To už vůbec nemá smysl. To jebohužel stejně naivní, jako nabízet "perníkáři" místo jeho každodenní dávky "perníku" ten pardubickej...

Jan Mikula

Re: Proč píšu otevřené dopisy

Tak znovu. Já nepíšu, abych přesvědčil ČNB. Já píšu ČNB, abych upozornil na její škodlivé chování. Většina lidí dnes absolutně nerozumí fungování peněz a už vůbec ne centrálních bank. Tohle je způsob, jak je upozornit na tom, že centrální banka je škodlivá instituce. To je celé.

catmouse

Odpověď ČNB viz Svobodný Svět

Tak se sice rozepsali ale sám jste uznal, že se to dá shrnout do jedné věty.
Já se Vám nechci posmívat, naopak, ale prostě tudy cesta přes ty parchanty nevede :-(.
Navíc teď hýbe společností něco jiného a je to fakt hustej humus. Člověku se z toho chce blít, většina se jen rozdělila na ty s Plešobotkou a ty se Sorry, jako. Příště už zvolíme ty "správné".... jedeme dál....
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed