Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Pravicové riešenie doľava

přidat komentář zpět na článek

SPA

Vcelku súhlas

až na formulácie typu "do zdravotníctva ide málo/dosť/priveľa peňazí" a podobne. O tom sa vôbec nemá zmysel baviť práve kvôli individuálnym preferenciám.
Ja by som tieto reformy považoval skôr za pokus o salámovú metódu z druhej strany, kedy efektívnejší systém vytlačí neefektívny. Len mám obavy, že to bude na svätého dyndy - t.j. až celý štátny "sociálny" systém pôjde kompletne do čerta aj so "sociálne cítiacimi" politikmi.

Tomáš Fiala

Klasický fašismus

Stát vytvoří nabídku a pak přizve několik (předem vybraných a vhodným kmotříčkům patřících) firem k provozování státní nabídky. Protože tu státní nabídku provozují soukromé firmy, hraje stát se svými kmotříčky lidem divadlo "na podnikání". Taková nabídka je však neustále v bankrotu. Byla-li by to podnikatelsky zajímavá (rozuměj výdělečná) činnost, byla by dávno v komerčních nabídkách soukromých firem a stát by to nemusel zavádět. Protože tohle se nedělá za účelem zisku z poskytované služby, anobrž za účelem odklonění peněz z našich peněženek do kapes demokratoušů a jejich kámošů, je to jako podnikatelský záměr neustále v bankrotu, který musí stát sanovat. Stát pak naoko nadává na soukromopodnikatelské zrůdy. Zejména pro stát je to daleko lepší, než reálněsocialistický systém. V něm by odpovědnost za ztráty nesl stát. V tomhle fašistickosocialistickém může jakoby zodpovědnými dělat ty hnusné nenasytné ziskuchtivé soukromníky. Ale jinak jde vše podle plánu. Peníze jsou tam, kde mají podle těch sviní být. V jejich kapsách...

AŤ ŽIJE FAŠISMUS! (Toto v závorce není psaný text. Toto je modrý obdélník s kruhem ze žlutých hvězdiček uprostřed, v němž je žlutá svastika. Podobnost s jistou historickou vlajkou je záměrná a je žádoucí, aby tu podobnost každý poznal na první pohled)
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed