Mises.cz

Mises.cz

Komentáře k článku Ženy, muži, Chmelár, porno a nerovné odmeny

přidat komentář zpět na článek

libertarian

prečo ?

V dobe, ked mzdy aj dôchodky v jednotlivých štátoch EU sa líšia až o stovky percent - a pritom politici presadzujú ROVNAKÉ ceny za mnohé výrobky , a rovnaké (nominálne!) dane vo všetkých štátoch, je téma (ne)rovnakých miezd mužov a žien dosť mimo misu.
Keďže ceny výrobkov sú v rámci EU skoro jednotné, tak pri jednotnej DPH sú NOMINÁLNE DPH tiež fakticky rovnaké, takže daňové zaťaženie je u nás NIEKOĽKONÁSOBNE vyššie relatívne ku mzdám. Pokiaľ toto dovolia slovenskí aj českí voly (či) svojim politikom, tak toto je téma na zobudenie.

V Mlich

Osobná karta

Kedysi sa evidovala rasa, náboženstvo, národnosť, a dnes už to nikomu nechýba. Ak by sa mal meniť nejaký zákon, tak by sa malo zakázať uvádzať na osobnú kartu pohlavie. Lebo potom majú ti porovnávací podivíni ďalšie kritérium pre delenie ľudí na hromádky.

Tomáš Fiala

Jauvajsauvajs

Uvědomujou si tihle ztřeštěnci, že právě rúznost lidí/podmínek/schopností/vlastností... je to, co vůbec umožňuje nebo spíš způsobuje spolupráci, tedy v sofistikované podobě to, čemu říkáme ekonomika?

Nevíte prosím někdo, kde sídlí úřad, kde se dá z tohohle blbákova odhlásit?

Didi

Re: Jauvajsauvajs

Uživatel Tomáš Fiala napsal:
...
Nevíte prosím někdo, kde sídlí úřad, kde se dá z tohohle blbákova odhlásit?

Odpověď na výše uvedenou otázku hledáme marně už nejméně deset let, viz klasický text "Vážený státe,..."


Vážený státe,

rád bych věděl, kam mám zajít, abych se mohl úplně odhlásit ze státního penzijního systému. Mám na mysli podepsání nějakého prohlášení (reversu), že až budu starý, nebudu od státu požadovat žádný důchod a na oplátku teď nebudu na tento systém muset platit. Rozhodl jsem se totiž, že bude jistější, když si sám budu spořit ve fondech, založím si akciové portfolio a koupím si na hypotéku nějakou nemovitost, kterou pak v důchodu buď prodám, nebo pronajmu. Mám totiž obavu, že jinak teď budu platit vysoké daně a až mi bude 65, stát řekne "sorry, nejsou peníze na důchody - můžou za to předchozí vlády, to my ne. Jo a vy jste si vedle toho spořil do státem podporovaných penzijních fondů? Sorry, ale inflace produkovaná minulým vedením ČNB tyto úspory znehodnotila, nehledě k tomu, že vám ty úspory zdaníme sedmdesáti procenty, aby bylo na důchody pro ty, kteří si nespořili. Jak by k tomu ti chudáci přišli, že..."

Zároveň bych chtěl úplně přestat platit sociální pojištění, protože si myslím, že v mém oboru je riziko nezaměstnanosti relativně malé. Platit si toto pojištění má smysl přeci pouze pro ty, kteří mají reálný důvod se nezaměstnanosti obávat, ne? Kdyby mi patřila Petřínská rozhledna, asi bych si ji také nepojišťoval proti povodni... A nebo bych se možná i proti nezaměstnanosti pojistil, ale rád bych si sjednal individuální podmínky v nějaké komerční pojišťovně, protože mám pocit, že rozumnější (pro obě strany) je odvíjet výši pojistného od míry rizika a ne od výše příjmů.

Také bych se rád zdravotně pojistil u nějaké komerční pojišťovny, opět podle míry mé zdravotní rizikovosti (sportuji, nekouřím, nepiji, nedýchám uhelný prach v dole, nebrousím sklo, nepracuji s trhavinami) a ne podle výše mého příjmu.

Také bych někde rád podepsal papír, že na smrt mé matky přísahám, že v životě nepoužiji služeb Českých drah, aby mi mohla být refundována část daní, která do ČD teče. Také si myslím, že už stát za mé základní a střední vzdělání dostal ode mne daní dost.. Zas tak dobré ty školy nebyly! Vysokou školu si platím sám, takže na školství bych již platit rád přestal.. Nepřijde mi zrovna moc rozumné ani spravedlivé platit si školu sám a ještě ji platit někomu jinému jenom proto, že se u nás stát neobtěžoval zřídit studijní obor, který zrovna potřebuji studovat.

Také by mne zajímalo, jak se vyreklamovat z pravomoci Ministerstva pro místní rozvoj. Přijde mi totiž poněkud nespravedlivé, že sousední státní činžák, kde žijí vyvolení za poloviční náklady, než jaké platíme my přes ulici v družstevním domě, je nákladně rekonstruován také z mých daní. Když si budeme chtít opravit náš družstevní dům, budeme si to muset zaplatit ze svého, ale ty daně, které platíme i na rekonstrukci sousedního státního domu, nám už nikdo nevrátí. Přitom v tom státním domě zcela jistě nebydlí sociálně potřební občané, nejhorší auto, co před ním parkuje je Octavia.

Také bych se chtěl zeptat, kde na magistrátu se odhlásit od služeb městské policie. Ona totiž naši čtvrť navštíví jen občas a to výhradně z důvodu montáže botiček na auta, která opět díky městskému rozhodnutí nemají kde jinde parkovat. Bohužel již tato městská policie nijak nebrání pravidelnému vykrádáni aut či sklepů. Když jsem na toto městské policisty upozornil, doporučili mi, abychom si zřídili "domobranu" po vzoru některých sídlišť, nebo abychom si najali hlídače (ta drzost!). To druhé bych velice rád udělal - spočetl jsem si, že kdyby se náš blok složil na nočního hlídače, vyšlo by to na cca 100 Kč na jednu domácnost. Věřím, že o té doby by krádeže ustaly. Jen nevím, jak odhlásit a neplatit služby městské policie, kterou bychom pak nepotřebovali.

Proto bych se chtěl zeptat, vzhledem k tomu, že prý žijeme ve svobodném státě, na jaký úřad mám zajít, abych si mohl zaškrtat, které služby od státu chci a které ne. Je přeci nesmysl platit něco, co nepoptávám, ne?

Myslím, že bych s chutí odhlásil i služby Statistického úřadu, Výzkumného ústavu pedagogického, Školských úřadů, Ústavu státu a práva, Úřadu pro státní informační systém a několika stovek dalších.

Také by bylo dobré, kdyby bylo možné nějak určit cenu jednotlivých služeb, které nám stát poskytuje. Proto je ale zapotřebí, aby tyto služby byly nabízeny na tržním principu a v prostředí konkurence. Když si totiž jdu koupit housku za 5 Kč, jasně tím demonstruji, že ta houska pro mne má větší cenu, než mých 5 Kč, resp. že houska je pro mne to nejlepší, co si za těch 5 Kč mohu koupit.. Také koupí té konkrétní housky demonstruji, že právě tato houska od tohoto konkrétního pekaře je to, co preferuji. Každý den tak vlastně svými peněženkami hlasujeme, co je pro nás důležitější a vhodnější.

Se státními službami to tak není. Neznáme jejich cenu. Nevíme, zdali by je konkurence nenabídla levněji a kvalitněji. A hlavně nemáme možnost se rozhodnout, zda-li o ty služby za daných podmínek stojíme. Můžeme odmítnout státní vzdělání a zaplatit si soukromou školu, ale povinnosti platit na státní školství nás to nezbaví.

A tak je to se všemi státními službami - buď si jejich poskytování stát monopolizuje úplně, takže vůbec nemáme volbu, nebo na výběr máme, ale přesto pak musíme platit i tu státní službu, kterou jsme ale nahradili placenou službou od konkurence.

Bylo by dobré, kdyby antimonopolní úřad přinutil stát vzdát se svých monopolů (na sociální pojištění, na emisi peněz, na rozhodování sporů, na zajišťování pořádku, atd...). Také by ten antimonopolní úřad měl postihnout sám sebe za monopolizaci práva na rozhodování antimonopolních kauz. Problém asi bude v tom, že instituce, které by nás měly i před státem chránit (od Antimonopolního úřadu až po Ústavní soud) jsou vlastně jeho součástí..

A tak bych byl rád, kdybyste mi poradili, jak mám zajistit svoji svobodu, jak přestat být nevolníkem, jak platit pouze za to, co poptávám, jak sám rozhodovat o svém životě a majetku.

Děkuji, s úctou
Váš Občan.

Tomáš Fiala

Re: Jauvajsauvajs

Uživatel Didi napsal:

Uživatel Tomáš Fiala napsal:
...
Odpověď na výše uvedenou otázku hledáme marně už nejméně deset let, viz klasický text "Vážený státe,..."

...

Já nemám problém s tím - přestat platit státu a zajistit se komerčně. To lze. S čím mám problém je to, že to je spojeno s životem v ilegalitě. To je poněkud krkolomné.

Tomáš Fiala

Jan Werich

"Z mého pohledu je dobrá a prospěšná jen ta emancipace, která zvýší úctu ženy ve vašich očích, aniž by snížila její přitažlivost pro jiné vaše orgány. Ženská, o kterou nikdo nestojí, přece nemůže mít z emancipace žádnou radost."

libertarian

Re: Jauvajsauvajs

Uživatel Tomáš Fiala napsal:

Uživatel Didi napsal:

...
Já nemám problém s tím - přestat platit státu a zajistit se komerčně. To lze. S čím mám problém je to, že to je spojeno s životem v ilegalitě. To je poněkud krkolomné.

Tak to ti gratulujem. Ja mám veru problém štatu neplatiť. V obchode mi pripočítajú DPH, a ani si nepípnem. A žiť v ilegalite, to dnes znamené žiť v horskej jaskyni, piť zo studničky a jesť korienky. Všetko ostatné je pod kontrolou tých zločincov hore.
A ani tých jaskýň už nie je, čo bývalo.....

Tomáš Fiala

Re: Jauvajsauvajs

Uživatel libertarian napsal:

Uživatel Tomáš Fiala napsal:

...
Tak to ti gratulujem. Ja mám veru problém štatu neplatiť. V obchode mi pripočítajú DPH, a ani si nepípnem. A žiť v ilegalite, to dnes znamené žiť v horskej jaskyni, piť zo studničky a jesť korienky. Všetko ostatné je pod kontrolou tých zločincov hore.
A ani tých jaskýň už nie je, čo bývalo.....


Netvrdím, že neplatím státu vůbec. Ale oproti původnímu stavu je to cca 20%. Včetně DPH. I potraviny se dají koupit bez daní na černém trhu. O jejich kvalitě si etatisti se všemi svými normami a předpisy můžou nechat zdát v hodně divokých snech. On je to pro producenty těch nelegálních potravin ten nejblbější způsob, jak vydělávat - přiotrávit svoje zákazníky.

Jak to dělám si nechám pro sebe. O čem se ne/dá veřejně mluvit/psát, tak to jsem vycvičen z prvních 24 let života, kdy jsem se "účastnil" budování rozvinuté socialistické společnosti. Takže mě sejří, že jsem v tom zase, ale aspoň mám trénink. :-)

Kohi

Pochvala

Clanek se mi moc libil a jeste nez jsem se dostal ke konci, taxem si celou dobu rikal, ze je to vlastne Grashamuv zakon pro cenu prace ... :) ...
přidat komentář zpět na článek

Uživatelské menu

Login:
Heslo:
zapamatovat si mě
Nemáte zde účet?
Zaregistrujte se!
RSS feed
Atom feed