Účtenková loterie navýší moc státu a poštve daňové plátce proti sobě
Mises.cz: 27. března 2015, Josef Tětek, komentářů: 7
Pomocí účtenkové loterie usiluje vláda o posílení vzájemné nevraživosti mezi obchodníky a jejich zákazníky.
Mises.cz: 27. března 2015, Josef Tětek, komentářů: 7
Pomocí účtenkové loterie usiluje vláda o posílení vzájemné nevraživosti mezi obchodníky a jejich zákazníky.
Mises.cz: 26. března 2015, Llewellyn H. Rockwell, Jr. (přidal Tomáš Macháček), komentářů: 1
V 18. století, stejně jako po tisíciletí předtím, chodil podomní prodejce s vakem na zádech od dveří ke dveřím. Když vídáme tuto zastaralou metodu na ulicích každého města v Americe, namísto v muzeu koloniálního Williamsburgu, víme, že to má na starosti vláda.
Mises.cz: 25. března 2015, Ludwig von Mises (přidal Vladimír Krupa), komentářů: 0
Doktrína ruských bolševiků, italských fašistů a německých nacistů tiše předpokládá, že nikdy nenastane rozkol ohledně otázky, kdo by měl být diktátorem. Mystické síly, řídící chod dějinných událostí, vždy vyberou onoho neomylného vůdce.
Mises.cz: 24. března 2015, HynekRk, komentářů: 0
Místo závěru zde uvede shrnutí toho nejdůležitějšího ohledně poznání a kritiky Partekonu čili participativní ekonomiky tak, jak ho prezentuje M. Albert.
Mises.cz: 23. března 2015, Přemysl Holub, komentářů: 23
Diskuze na téma efektivity jakéhokoli státního útvaru je nejen nekonečná a jasně nedefinovatelná, ale především odvádějící pozornost od mnohem důležitější otázky a tou je - je stát legitimní institucí?
Mises.cz: 22. března 2015, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 0
Nedělní výběr toho nejzajímavějšího, co jsme četli, viděli nebo slyšeli.
Mises.cz: 21. března 2015, HynekRk, komentářů: 0
Za dobu posledních pěti let se pokusy o reformu Amerického systému zdravotní péče zaměřily primárně na poptávkovou stranu trhu a speciálně na trh s pojištěním. Přesto tyto reformy nedosáhly signifikantního zlepšení ve výstupu zdravotní péče ani redukce nákladů.
Mises.cz: 20. března 2015, Andrej Čertík, komentářů: 17
Čo myslíte, kto je v súčasnosti najväčším nepriateľom úspor? Kto nám na ne siaha? Kto nám ich prejedá? Áno väčšina z vás trafila určite správne.
Mises.cz: 19. března 2015, Všemocná Vláda, komentářů: 3
V dnešnom článku sa pokúsime osvetliť názory a postoje Johna Locka, aby aj ortodoxní anarchokapitalisti názorne uvideli historický pôvod myšlienok, ktoré tak vehementne propagujú.
Mises.cz: 18. března 2015, Ludwig von Mises (přidal Vladimír Krupa), komentářů: 0
Svět se evidentně pohnul směrem k plné hospodářské autarkii jednotlivých národů. Jaký může být v takovém světě osud těch národů, které nedokáží ani nakrmit ani ošatit svou populaci z domácích zdrojů?
Mises.cz: 17. března 2015, HynekRk, komentářů: 0
Jak si čtenář již povšiml z předchozích kapitol, tak rozhodování je v Partekonu čili participativní ekonomice založeno na radách pracujících a spotřebitelů. Tyto rady se rozhodují podle demokratického klíče.
Mises.cz: 16. března 2015, Josef Tětek, komentářů: 0
Ministr financí prosazuje zvýšení daně z hazardu z 20 na 40 procent. Návrh doprovází samá verbální pozitiva: vyšší příjem státu, dotace sportu, penalizace neřesti. Jako vždy, když politik otevře ústa, je však zapotřebí aktivovat centrum kritického myšlení.
Mises.cz: 15. března 2015, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 0
Nedělní výběr toho nejzajímavějšího, co jsme četli, viděli nebo slyšeli.
Mises.cz: 14. března 2015, Josef Tětek, komentářů: 52
Daně jsou životní silou státu, jejich odvod pak jedna ze základních občanských povinností. Jsou ovšem daňoví neplatiči skutečně takovými antisociálními monstry, jakými je politici a média vykreslují?
Mises.cz: 13. března 2015, Tomáš Macháček, komentářů: 2
Možná jste se již setkali někde v diskuzi s tvrzením, že poválečný „sociální“ stát díky vysokým daním rozdával plnými hrstmi obyvatelstvu celoroční nadílku, jenže pak přišli na scénu zákeřní „neoliberálové“, naprosto rozložili stát a dnes už tak v podstatě stát nic neřídí, do ničeho nemluví.
Mises.cz: 12. března 2015, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 0
Jinak bystří analytici jako Schumpeter a Hébert jsou k Sayovi kritičtí, jelikož viděl podnikatele jako statického manažera a organizátora a nikoliv jako dynamického nositele rizika a nejistoty. Takový názor nemůžeme sdílet.