
Menej regulácie, viac reputácie
Mises.cz: 10. října 2015, Róbert Chovanculiak, komentářů: 7
Diskusia okolo regulácie podnikateľského prostredia štátom je jedna z tých nekonečných. Kto, ako, a prečo by mal niekoho regulovať?
Mises.cz: 10. října 2015, Róbert Chovanculiak, komentářů: 7
Diskusia okolo regulácie podnikateľského prostredia štátom je jedna z tých nekonečných. Kto, ako, a prečo by mal niekoho regulovať?
Mises.cz: 09. října 2015, Urza, komentářů: 4
O přínosu reklamy jsem nikdy nepochyboval, její užitečnost přede mnou prokázal ve svých textech již nejeden libertarián; až před nedávnem jsem si však uvědomil, že v ne úplně malém množství případů může reklama vylepšit i produkt samotný.
Mises.cz: 08. října 2015, Přemysl Holub, komentářů: 42
Naprostá většina lidí, včetně státistů, nemá v úmyslu ubližovat jiným. Bohužel, všichni se narodíme do kultury, kde jsme nepřetržitě indoktrinováni, že autoritářství je oním dobrem a spásou lidstva.
Mises.cz: 07. října 2015, Ludwig von Mises (přidal Vladimír Krupa), komentářů: 1
Vlastnictví je vždy tam, kde sídlí moc disponovat. Státní socialismus a plánovaná ekonomika, které by zachovaly nominálně a právně soukromé vlastnictví, ale fakticky by moc disponovat podřídily státním příkazům, jsou socialistickými systémy v plném významu toho slova.
Mises.cz: 06. října 2015, HynekRk, komentářů: 0
„Byrokratický management je řízením, které spočívá v podřízení se podrobným pravidlům a regulacím, jež stanovuje nadřízený orgán.“
Mises.cz: 05. října 2015, Urza, komentářů: 20
US Army vs. Médecins Sans Frontières: Relativizaci morálky, kdy na jednu stranu prý potřebujeme stát proto, aby „chytal násilníky a vrahy“, leč na stranu druhou tyto státy zabíjejí lidí řádově více a upálení devatenácti lidí omlouvají tím, že vrah „jen poslouchal rozkazy“, naprosto odmítám.
Mises.cz: 04. října 2015, Andrej Čertík, komentářů: 2
Prvým krokom k správnej ceste ozdravenia globálnej ekonomiky je zrušenie centrálnych bánk, ktorých dôležitosť nám podsúvajú len politici, alebo aspoň odstránenie ich monopolu na emisiu peňazí.
Mises.cz: 03. října 2015, Róbert Chovanculiak, komentářů: 3
Samotná existencia regulácie v legislatíve ešte automaticky neznamená jej ekonomickú alebo spoločenskú opodstatnenosť, či dokonca prospešnosť. Opak je v niektorých prípadoch pravdou.
Mises.cz: 02. října 2015, Přemysl Holub, komentářů: 3
Státismus a korporátně-státistický fašismus dnešní doby jde přímo proti základním lidským vlastnostem. Pokud člověka od jiných zvířat odlišuje představivost, kreativita, empatie a radost z používání vlastní hlavy, potom existence státu se z něj snaží utvořit poslušné zvíře nižšího řádu.
Mises.cz: 01. října 2015, Urza, komentářů: 3
Anarchokapitalismus. Myšlenkový směr, jehož příznivci jsou majoritou považováni za idealisty a snílky, jindy za fanatiky, další jim vyčítají, že nemají srdce; většina kritiků však skutečné postoje anarchokapitalistů moc dobře nezná. Chcete o nich vědět více? Neváhejte a začtěte se do tohoto seriálu!
Mises.cz: 30. září 2015, Ludwig von Mises (přidal Vladimír Krupa), komentářů: 0
Jako politická taktika je syndikalismus jednou z útočných metod, kterou používají organizovaní pracující pro dosahování svých politických cílů. Jedním z těchto cílů může také být založení skutečného socialismu, tedy socializace výrobních prostředků.
Mises.cz: 29. září 2015, HynekRk, komentářů: 4
K překvapení mnoha, Bolívie je nyní nejrychleji rostoucí latinskoamerickou ekonomikou. S pětiprocentní mírou růstu nyní předčí kdysi dominující, ale nyní stagnující regionální konkurenty jako Brazílie a Peru.
Mises.cz: 27. září 2015, Róbert Chovanculiak, komentářů: 2
Množstvo expertov preceňovalo kvalitu a rozšírenosť verejných škôl. Toto sú faktory, ktoré stáli za jednou (tragickou) ekonomickou lekciou z nezamýšľaných dôsledkov v Keni.
Mises.cz: 26. září 2015, Urza, komentářů: 43
Co kdyby si někdo třeba objednal zboží na dobírku na cizí jméno? Co kdyby si někdo anonymně založil stránky, něco na nich jakoby prodával, nechal si zaplatit, ale zboží nedodal?
Mises.cz: 25. září 2015, Přemysl Holub, komentářů: 4
Všechny lidské nesvobodné společenské systémy (totalita, despocie, tyranie, demokracie, fašismus, atd.) mají - na rozdíl od dobrovolnictví (anarchie) - jedno společné. Jednotlivec nebo skupina lidí ovládá a řídí zbytek společnosti.