
Ako vznikla zdieľaná ekonomika
Mises.cz: 11. dubna 2017, Róbert Chovanculiak, komentářů: 0
Zdieľaná ekonomika dnes už zďaleka nie je iba o zdieľaní, ale aj o vymieňaní, spolupráci a prenájme. Výstižnejší názov by bola „párovacia ekonomika“.
Mises.cz: 11. dubna 2017, Róbert Chovanculiak, komentářů: 0
Zdieľaná ekonomika dnes už zďaleka nie je iba o zdieľaní, ale aj o vymieňaní, spolupráci a prenájme. Výstižnejší názov by bola „párovacia ekonomika“.
Mises.cz: 08. dubna 2017, Jakub Skala, komentářů: 0
Ve dvou článcích, které jsem na Finmagu věnoval státnímu zdravotnictví, na něm nezůstala nit suchá. Nezbývá než představit, jak by fungovalo zdravotnictví, pokud by bylo „necháno napospas“ volnému trhu, a vystavit tyto teze testu v diskuzi.
Mises.cz: 05. dubna 2017, Josef Tětek, komentářů: 0
Rozděl a panuj. Staletími prověřená mocenská taktika, kterou vypilovali k dokonalosti komunisté – a v posledních letech renovovali pragmatici moci. Účelové dělení populace na znepřátelené tábory dokazuje, že politická filozofie je mocným společenským hybatelem.
Mises.cz: 02. dubna 2017, Lubor Adámek, komentářů: 0
Když necháte státy požrat většinu našeho bohatství, politikům se z něj pak cizím dobře rozdává, výborně se za něj válčí. Občas se úspěšně vyrobí i nějaká ta mezikontinentální krize...
Mises.cz: 30. března 2017, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 1
Štát je entita, ktorá na “svojom” území vykonáva (legálne?) násilie na obyvateľoch. Legenda hovorí o akejsi spoločenskej zmluve, čo je forma dedičného hriechu, s ktorým sa rodí každý obyvateľ štátu.
Mises.cz: 27. března 2017, Jakub Skala, komentářů: 3
Může být technologický pokrok a životní prostředí v opozici natrvalo?
Mises.cz: 22. března 2017, Matthias Lukl, komentářů: 3
Věřím, že tato důvěra ve stát se postupně vytratí. Možná za padesát, možná za sto let, ale dřív nebo později se lidstvo dostane do fáze, kdy budou o dnešní době číst v knihách a kroutit hlavou nad tím, jak jsme mohli věřit v tak nelogický systém.
Mises.cz: 19. března 2017, Jakub See, komentářů: 7
Nejen díky všemožným tzv. lidskoprávním organizacím se lidé naučili dožadovat se svých práv. Mnozí lidé nabyli přesvědčení, že jejich právo na to, co chtějí, je nadřazeno právu někoho jiného na to, co vlastní.
Mises.cz: 16. března 2017, Jakub Skala, komentářů: 1
Když hospodský vytiskne dva jídelní lístky se dvojími cenami, je hned oheň na střeše. Diskriminace! Každý podnik má ale přece ceny smluvní. Co je tedy na cenové diskriminaci špatně? Nic!
Mises.cz: 13. března 2017, Matthias Lukl, komentářů: 23
Ač je víra vnitřní přesvědčení, má neskutečnou sílu. Víra dovede měnit svět. Víra stála za každou revolucí, za každém povstání. Díky víře různí vládci získali moc a díky víře ji také ztratili. Lidé bojovali a umírali pro svou víru.
Mises.cz: 10. března 2017, Lubor Adámek, komentářů: 2
Mám plné právo ukončit svůj život - samostatně i s odbornou asistencí - zcela bez ohledu na legislativu a názory cizích lidí.
Mises.cz: 06. března 2017, Jakub Skala, komentářů: 1
Před nedávnem jsem na psal, proč si myslím, že pokud chceme kvalitnější a dostupnější péči, je nezbytné nahradit veřejné zdravotnictví soukromým.
Mises.cz: 03. března 2017, Josef Tětek, komentářů: 0
Neduhy státních služeb jsou často triviálně řešitelné. Přesto se s těmi samými problémy potýkáme dnes a denně. Proč?
Mises.cz: 27. února 2017, Lubor Adámek, komentářů: 2
Stručně o tom, jak důsledná obhajoba vlastnických práv chrání naše zdraví a život před znečistěným ovzduším. O tom, že zelená kritika kapitalismu, jako o údajném původci tohoto znečištění, je zcela lichá.
Mises.cz: 22. února 2017, Urza, komentářů: 2
Dnes je další přednáška v Paralelní Polis a za dva týdny další; všichni jste srdečně zváni!
Mises.cz: 21. února 2017, Josef Tětek, komentářů: 5
Technologie nás přivedly na kraj nové éry, ve které se jedinci budou moci obejít bez řady institucí, které zatím leckomu zdají zcela nenahraditelné. Kryptoměny mají potenciál nahradit a marginalizovat finanční instituce – ale to je jenom začátek.