Socialismus pro 21. století
Mises.cz: 19. února 2013, Dominik Stroukal, komentářů: 1
Socialismus je konečně možný. Nebyl, to přeci víme, ale teď konečně je. Máme už všechno, teď můžeme začít měnit myšlení lidí.
Mises.cz: 19. února 2013, Dominik Stroukal, komentářů: 1
Socialismus je konečně možný. Nebyl, to přeci víme, ale teď konečně je. Máme už všechno, teď můžeme začít měnit myšlení lidí.
Mises.cz: 18. února 2013, HynekRk, komentářů: 0
Tato Misesova kniha zůstává poněkud ve stínu takových děl jako je „Lidské jednání“ anebo „Liberalismus“, přesto si i ona zaslouží pozornost a navíc je i po desítkách let stále aktuální.
Mises.cz: 17. února 2013, Kolektiv Mises.cz, komentářů: 5
Po nečekaném úspěchu a rychlém vyprodání Antikapitalistické mentality jsme pro vás v zaprášených sklepeních vyhrabali další dva vzácné kousky.
Mises.cz: 17. února 2013, Ondřej Moravec, komentářů: 3
Neandrtálci – na rozdíl od moderního člověka – vyhynuli zřejmě proto, že zanedbali obchod. Nebyli schopni zorganizovat výměnu se vzdálenějšími oblastmi.
Mises.cz: 16. února 2013, Mises.org (přidal Peter), komentářů: 30
Významný bod sporu medzi libertariánskymi teoretikmi a mysliteľmi, tak dnes, ako tomu bolo vždy, sa zameriava na večnú otázku, či môže človek žiť v absolútnej anarchii, alebo či je minimálny štát absolútne nevyhnutný pre maximalizáciu slobody.
Mises.cz: 15. února 2013, Vladimír Krupa, komentářů: 0
Mezi stoupence chartalismu se hlásí Charles Goodhart, kterého bychom mohli pokládat za dnešní nejprominentnější postavu tohoto proudu (bývalý člen výboru pro měnovou politiku Bank of England, profesor na London School of Economics, autor Goodhartova zákona).
Mises.cz: 14. února 2013, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 0
Přes mnoho rozdílů se spolu Martin Luther a Jan Kalvín, jejichž nové náboženské sekty si rozdělily severní Evropu, v některých hlavních myšlenkách shodli.
Mises.cz: 13. února 2013, Jakub Skala, komentářů: 60
Dnes si připomínáme smutné výročí, a totiž uplynutých osmašedesát let od bombardování Drážďan na sklonku druhé světové války.
Mises.cz: 12. února 2013, HynekRk, komentářů: 0
Uveďme nyní několik poznámek k Chomskym zmíněné nerovnosti. Z výše uvedeného je patrné, že k nerovnosti (příjmové a majetkové) musí docházet i v demokratické společnosti.
Mises.cz: 11. února 2013, HynekRk, komentářů: 6
Významný lingvista Noam Chomsky vydal minulý rok útlou knihu s názvem Occupy. Tato kniha reaguje na stejnojmenné hnutí ve Spojených státech a má ambici přispět k lepší a více rovnostářské budoucnosti.
Mises.cz: 10. února 2013, Murray N. Rothbard (přidal Josef Tětek), komentářů: 7
Spor není v tom, že by doprava neměla být regulována; samozřejmě, že pravidla jsou zapotřebí. Kriticky důležitý je však fakt, že pravidla vždy určuje vlastník a správce silnic.
Mises.cz: 09. února 2013, Matěj Šuster, komentářů: 19
… aneb opravdu se divadla bez dotací neobejdou?
Mises.cz: 08. února 2013, Frédéric Bastiat (přidal Kolektiv Mises.cz), komentářů: 1
S národem se to má podobně jako s jednotlivcem. Jestliže chce uspokojit nějakou svoji potřebu, musí se přesvědčit, zda toto uspokojení je hodno vynaložených nákladů.
Mises.cz: 07. února 2013, Murray N. Rothbard (přidal Dominik Stroukal), komentářů: 0
Mladý Pascal se důvtipem věnoval jansenistickému sporu a útoku na jezuity, především na Escobara, které vinil z domnělé slabosti v otázce lichvy.
Mises.cz: 06. února 2013, Vladimír Krupa, komentářů: 17
Zajímavou výzvu pro teorii spontánního vzniku peněz představuje práce profesora Michaela Hudsona a jím založené ISCANNE (International Scholars Conference on Ancient Near Eastern Economies), mezinárodní skupiny asyriologů a archeologů.
Mises.cz: 05. února 2013, Vladimír Krupa, komentářů: 2
Rakouský pohled vznik peněz bude většině čtenářů tohoto webu nepochybně znám. Ve třech článcích se proto pokusíme vyhlédnout za hranice vlastních doktrín a kriticky se vypořádat s konkurenční peněžní doktrínou.